Medovina, medoviny a medová vína Praha

Medovina, prodej medoviny a medových vín. Medovina v lahvích i džbáncích. Medovina a její historie i tradice. Medovina pro region Praha, Velká Praha a okolí.

MEDOVINA PRAHA MEDOVINY PRAHA

Statistika návštěv

Anketa

??? Co rádi pijete ???

Víno (1722)
 

Medová vína (4073)
 

Pivo (1723)
 

Výroky slavných

Shaimagal/ katalog

Digitalne.eu/ katalog

InLink katalog

Blogdirs.com

InternetLink

Katalog e-shopů

KatalogFirem.COM

KatalogFiremVyjimecny

KatalogOdkazů.cz

KatalogOdkazů.NET

Hyperkatalog.CZ

Katalog Webu

Katalog LinkWeb.CZ

Mattess.CZ

NaHromadě.CZ

NejShopy.EU

SEOlink.CZ

Webovník

OnLine-OnLine.CZ

Alfa.Elchron Katalog

Alfaradius

SEO Katalog

Křižovatka.CZ

KatalogTOPwebů.cz

KatalogVáleji.cz

KatalogVary.cz

KatalogVelvary.cz

KatalogVltava.cz

KatalogWebovek.cz

KatalogWeby.cz

KatalogyPHP5.cz

KatalogKřížem.CZ

Lamovník

LázeňskýKatalog

Link-katalog

LípaWeby.cz

MegáčůvKatalog

MěstskýKatalog

NehoráznýKatalog

NejlepšíKatalog

NeníNadKatalog

Obří-Katalog.cZ

On-Lajn.Cz

OpravduDobrýKatalog

Perfektní-Katalog

Portál-Katalog

PortálRozcestí

SEOlinkovník.Cz

SEOodkazovník.Cz

Site-Katalog.Cz

Světpapoušků.Cz

Top-seokatalog.cz

Topclasslinks.com

TOPsites.cz

TopWeby.Net

VesnickýKatalog.cz

VšehoMoc

Všehovšudy.CZ

Všechnomožné.Cz

Všestránky-Katalog.cZ

Webacky-katalog.CZ

WEBlinkovník.cz

WEBnemožné.cz

Website-Katalog.cz

6) Zajímavé články

Doporučené rady při koupi ojetého vozu.

 • Zkontrolujte stav interiéru, zhruba při 60000 km by interiér neměl vykazovat známky opotřebení na volantu, sedadlech, řadící páce a pedálech, zhruba při 250000 km jsou tyto části zcela znatelně opotřebené, takže podle stavu opotřebení můžeme přibližně určit skutečný stav kilometrů.........

Doporučené rady při koupi ojetého vozu

 • Zkontrolujte stav interiéru, zhruba při 60000 km by interiér neměl vykazovat známky opotřebení na volantu, sedadlech, řadící páce a pedálech, zhruba při 250000 km jsou tyto části zcela znatelně opotřebené, takže podle stavu opotřebení můžeme přibližně určit skutečný stav kilometrů.

 

 • Zkontrolujte veškerou elektrickou výbavu vozu, okna, světla, stěrače a funkci klimatizace za jízdy. Zaměřte se také na kontrolky na přístrojové desce, po zapnutí zapalovaní by se měly všechny najednou rozsvítit a postupně každá zvlášť zhasínat. Jestliže zhasnou všechny najednou nebo kontrolka airbagu zhasne společně s jinou, znamená to, že kontrolka je propojena na jinou kontrolku a airbag je pravděpodobně nefunkční v důsledku havárie.

 

 • Motorový prostor by měl být čistý a suchý, zkontrolujte zdali víčko chladící kapaliny není zespoda od světlé emulze, což  značí, že prosakuje olej do chladící kapaliny nebo špatné těsnění pod hlavou. To samé zkontrolujeme i u víčka pro dolévání oleje. Při spuštěném motoru sejměte víčko pro dolévaní motorového oleje,  z otvoru po víčku by neměl vystřikovat olej, který značí velké opotřebení motoru. Pozor také na zvýšenou kouřivost motorů, která by se u novějších vozidel neměla vůbec vyskytovat. Při jízdě by měl motor plynule zrychlovat bez prodlev a škubání.

 

 • Zkontrolujte stav převodovky, během jízdy má jít řazení lehce bez rázů, hluku a škubání. Jakákoliv tato závada značí problém spojky nebo mechanické částí převodovky.

 

 • Zkontrolujte účinnost brzdové soustavy, za jízdy na rovném úseku sešlápněte brzdový pedál a uvolněte na chvíli ruce z volantu. Vozidlo by nemělo nikam táhnout a mělo by udržovat stále rovný směr, volant se samozřejmě nesmí klepat, klepající volant při brždění značí pokřivené brzdové kotouče. Jestliže se volant klepe i za normální jízdy, tak jde většinou o nevyvážená kola, poškozený disk kola nebo vadné pneumatiky, nezapomeňte ověřit funkčnost ruční brzdy.

 

 • Ve vyšších rychlostech se zaměřte na zvýšenou hlučnost (hučení), které napovídá většinou o špatném stavu ložiska na některém z kol automobilu.

 

 • V nízkých rychlostech třeba při popojíždění na parkovišti při plném rejdu se zaměřte na kovové skřípání, které značí špatné poloosy.

 

 • Zkontrolujte vzorek na všech pneumatikách, vzorek má vykazovat rovnoměrné opotřebení, případné nerovnoměrné sjíždění pneumatik může znamenat pouze špatnou sbíhavost, ale i špatnou geometrií v důsledku havárie nebo špatných tlumičů.

 

 • Zkontrolujte stav tlumičů zatlačením na blatník směrem dolů a následně ho uvolněte, blatník by se měl vrátit do původního stavu bez toho, aby se vozidlo dále samo pohupoval nahoru a dolů. Tlumiče zkontrolujte i pohledem, zdali z nich neuchází kapalina.

 

 • Zkontrolujeme odstín barvy jednotlivých částí karoserie, rovnost spár jednotlivých dílů, poškození laku na šroubech upevňující blatníky, hledáme pozůstatky broušení tmelení a stříkání po případné opravě karoserie, nebojte se sundat vnitřní čalounění nebo plasty v kufru popřípadě  vyndat rezervní kolo.I zde musí být vše v původním stavu.

 

 • Zkontrolujte si řádně technický průkaz vozu, dejte si hlavně pozor na duplikáty vystavené po ztrátě nebo poškození průkazu, často se tím maskuje větší počet předchozích majitelů, vozidla z autopůjčoven,  taxislužby a autoškol,  není z něj možné poznat řádné ukončení leasingové smlouvy. Předchozí původ vozu je tak dokonale zamaskován. U vozidel ze zahraničí si dejte pozor hlavně na rok výroby vozidla, v  technických průkazech  se často uvádí uvedení do provozu, což není rok výroby,  tak se běžně stává, že  si koupíte automobil, který je ještě o několik let starší než si myslíte. Přibližný rok výroby se dá určit z kódu, který je uveden na sklech vozu například kód ……2 značí rok výroby 2002, další kódy  jsou vyražené téměř na všech dílech vozu jako jsou plasty, bezpečnostní pásy, nádržky provozních kapalin. Zkontrolujte číslo VIN kódu, jestli souhlasí údaj v technickém průkazu s údaji na karoserii, kde je číslo vyraženo (motorový prostor na podběhu nebo na motorové přepážce, na podlaze u sedadla spolujezdce, v zavazadlovém prostoru) a u novějších vozů číslo zkontrolujte i pod čelním sklem na spodní straně. Nezapomeňte na kontrolu čísla motoru, ale jen u technických průkazů vydaných do 1. 7. 2001, po této době se čísla motorů neevidují a přihlíží se k motoru po vzoru USA jako k náhradnímu dílu, který lze běžně vyměnit.

 

 • Upřednostňujte při výběru ojetého vozu, vozidla s jasným původem, zakoupená jako nová v České Republice, po prvním až druhém majiteli, s původním technickým průkazem a servisní knížkou.
Žádné komentáře
 
Medovina ve skleněných lahvích. Medovina v keramických džbáncích. Medovina v soudcích. Tradiční medová vína a medoviny podle původních receptur dochovaných v zápiscích a kronikách. Distribuce pro region Praha, Velká Praha a okolí.